Monga (2010) – Filma24.ac | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Monga (2010)
× Nëse Server 1 nuk ju punon, Shtypni Server 2, 3, 4 ose opsionet poshtë përshkrimit!

Loading...


INSTAGRAM: TULIP.VIP

TULIP.VIP

INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

Monga (2010)

3994
 140 min    2010    HD     6.9

Loading…

“Monga" është historia e jetës së gangsterëve tajvanezë në vitet 1980, kur këmisha havajane, sandalet prej druri dhe luftimet e pakuptimta ishin pjesë e jetës së përditshme. Historia tregohet përmes syve të një gjimnazisti me jetë të trazuar. Pasi ka kaluar një fëmijëri të vështirë, gjithmonë i tallur dhe i rrahur nga të tjerët, ai nuk mendohet dy herë, kur i jepet mundësia t’i bashkohet një bande vendase... Por, jeta prej gangsteri, nuk është aq e lehtë sa e mendon ai. Për ta bërë atë, duhet të paguajë shumë...