Cocaine Godmother (2017) Së Shpejti... – Filma24.ac | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD

Cocaine Godmother (2017) Së Shpejti…

“Kumbara e kokainës” është një film i bazuar në jetën e famëkeqes Griselda Blanko, një nga tregtaret më të mëdha të kokainës në Majami. Griselda është më para ndodhisë së El Chapo dhe Pablo EscoBar, ajo ishte mbretëresha e gjithë bosëve të drogës. Filmi paraqet guximin dhe lavdinë e kësaj gruaje të mahnitshme, duke ritreguar historinë e një jete, gjatë së cilës ajo sundoi me grusht të hekurt një nga tregtitë më të rrezikshme në botë. Gruaja që krijoi një ndër rrjetet më të mëdha të tregtisë së drogës në të gjithë SHBA-në, mendohet se ka urdhëruar mbi 200 vrasje. Në moshën 17 vjeçare, Griselda Blanco niset për në SHBA me një pasaportë false, së bashku me bashkëshortin e saj të parë, Karlosin. E joshur nga paratë që ofron bota e drogës, shumë shpejt ajo ngatërrohet me tregtarët vendas të drogës. Shpërngulja në Majami do të zgjerojë më tej perandorinë e Griseldës, e cila tërheq pas vetes në botën e errët edhe djemtë e saj…